Iniciatyva “Savanoriai apie savanorystę“

Suprasdami šiandieninę situaciją ir savanorių svarbą, kovojant su nematomu priešu, Savanorių asociacijos “Spindulys“ savanoriai kviečia įvertinti savanorių naudą. Mūsų bendruomenės nariai sugalvojo pasidalinti savo mintimis apie savanorystę ir pavadino ją “Savanoriai apie savanorystę“. Kiekvieną savaitę dalinsimės mintimis apie savanoriką veiklą, kuri labai reikalinga ir reikšminga mūsų pasaulyje. Kviečiame susipažinti su mūsų savanore Gerda ir jos pasidalintomis mintimis apie savanorystę.

Savanorystės pradžia

Gerda sakyk kada pradėjai savanoriauti ir iš kur sužinojai apie tai? “Savanoriauti pradėjau būdama 13 metų. Savanoriavau vienoje dieninėje vaikų vasaros stovykloje. Joje buvo daug smagių ir linksmų savanorių su kuriais padėdavome stovyklos organizatoriams organizuoti veiklas bei užsiėmimus mažesniems.

Apie savanorystę sužinojau perskaičius skelbimą miesto centre, kad vaikų vasaros stovyklos metu yra reikalingi savanoriai. Nieko nelaukdama paskambinau nurodytu telefonu.“ – Kiek laiko priklausai Savanorių asociacijai “Spindulys“ ir kur gavai informacijos apie šią organizaciją.

“Savanorių asociacijoje “Spindulys“ esu 2 metus. Na po tos vaikų vasaros stovyklos, mes savanoriai kartą į mėnesį rinkdavomės pas tos stovyklos vieną iš organizatorių mokytoją Sandrą. Tuo metu buvo vasara, todėl turėjome galimybę su keliolika bendraminčių susitikinėti kiekvieną dieną. Nejučia pradėjome planuoti įvairias veiklas, užsiėmimus, pradėjome juos įgyvendinti. Matydami mūsų gražias iniciatyvas, prisijungė ir tėvai, vyresnieji broliai, seserys, ir kiti. Tada nusprendėme, jog reikia įkurti organizaciją. Tad aš esu “Spindulio“ savanorė nuo pat įkūrimo pradžios.“

Savanorių asociacijos “Spindulys“ nuotrauka

Gerda, kokias pareigas užimi organizacijoje ir ką ten veiki?

“Esu Asociacijos asocijuotų narių valdybos narė. Pusę metų buvau išrinkta ,,Spindulio“ Prezidente. Su bendraamžiais, kuriame ir galvojame visokias iniciatyvas bei renginius, kuriais paskatintume jaunus žmones atsigręžti į šiandienines problemas. Man asmeniškai labiausiai patinka būti ir veikti organizacijoje. Mes tiek visko prigalvojame, tačiau trūksta išteklių ir resursų viską įgyvendinti.“

Ką tau reiškia savanorystė?

“Savanorystė – tai savo noru pasirinkta veikla, už kurią negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga visuomenei. Glaudžiai susijusi su labdara. Tačiau tai yra tik savanorystės sąvoka. Mano nuomone, savanorystė gali padėti žmogui atsiskleisti. Pamatyti savyje gerąją pusę. Savanoriaujant galima susirasti naujų draugų, išmokti tolesniam gyvenimui naudingų dalykų. Bendraujant su žmonėmis, nesvarbu kokio jie amžiaus visada galime pasinaudoję jų praeitimi nedaryti klaidų savo ateityje. Arba galbūt pasinaudoti naudingu patarimu išgirstu iš jų ir pasiekti to ko trokštame. Savanorystė tai geri darbai, už kuriuos kaip sakoma sąvokoje nėra atlyginama. Tačiau atlyginama yra šiluma, meile, padėka, buvimu kartu, nauja patirtimi. Savanorystė gali būti įvairiausių rūšių, tai ne tik padėjimas finansiškai, bet ir emociškai, morališkai, dvasiškai.. Nebūtina dovanoti daiktus, galima tiesiog būvimu nudžiuginti tuos, kuriems to labiausiai reikia.“

-Kas Tau yra sunkiausia savanoriaujant? Su kokiais iššūkiais tenka susidurti?

“Sunkiausia savanoriaujant, tai turbūt tada, kada nori padaryti puikiai tačiau tau nesigauna padaryti taip kaip norėjai. Gali būti emociškai sunku išklausyti žmogaus bėdas, su kuriuo bendrauji, ir negali padėti. Iššūkių atsiranda manau dažnai. Savanoriaujant mes išbandome naujus dalykus, arba darome dalykus kuriuos galvojome kad mokame. Iššūkis yra tas, kad kiekvieną kartą reikia rasti išeitį kuri būtų geriausia visiems.“

Gerda Rančeliauskaitė “Spindulio“ savanorė:

Savanorystė tai gali būti gyvenimo kelias, vedantis tik į gerą. Geriausias būdas būtų prisiminti gerus darbus, juos kartojant.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s