Tęsiame mūsų iniciatyvą “Savanoriai apie savanorystę“. Šiandien savo mintimis ir įžvalgomis dalinasi visai neseniai prie mūsų komandos prisijungusi Kornelija. Ji Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos moksleivė ir Savanorių asociacijos “Spindulys“ Viceprezidentė. Energijos bei motyvacijos jai galėtų pavydėti ne vienas suaugęs žmogus. Kornelija per kelerius mėnesius sugebėjo patraukti dėmesį bei aiškiai parodyti kai kurias mūsų vaikų, jaunimo ir visuomenės problemas.
Savanorystės pradžia
Kada pradėjai savanoriauti ? Kas tave paskatino imtis savanorystės?
“Savanoriauti pradėjau prieš 1 metus ir 4 mėnesius. Mane savanorystės imtis paskatino mano šeima: mama ir tėtis. Atsitiktinai internete perskaičiau informaciją apie “Spindulio” atliekamus darbus, vykdomas veiklas bei iniciatyvas, sugalvojau, kad man taip pat reikia užsiimti gerų bei prasmingų darbų darymu, ir tapti savanore. Be to pastebėjau, jog po pamokų ir visų “darbų“ t. y. pamokų ruošos, tvarkymosi ir gyvūnėlių priežiūros, dar turiu jėgų bei energijos prisidėti prie pasaulio keitimo. Mokykloje mokytoja Sandra papasakojo apie “Spindulio“ veiklą. Mane tas sužavėjo. “
Kokiose įstaigose ir organizacijose esi savanoriavus?
“Savanorių asociacija ‘’Spindulys’’ yra pati pirmoji savanorystės vieta. Prieš įsiliejant į “Spindulio“ veiklą man neteko savanoriauti kitur.“ Tik atėjusi į šią organizaciją supratau, kuo skiriasi gerų darbų darymas nuo savanorystės.
Kokias pareigas užimi organizacijoje ir ką tau tenka daryti?
“Organizacijoje esu Asociacijos asocijuotojų narių valdybos narė. Jau pusmetį esu Savanorių asociacija ‘’Spindulys’’ viceprezidentė, valdybos narė. Su bendraminčiais mes galvojame įvairias iniciatyvas, organizuojame renginius, vasaros bei žiemos stovyklas, akcijas. Taip pat prisidedame prie skrajučių dalinimo miesto erdvėse. Su Asociacijos asocijuotais valdybos nariais priimame įvairius sprendimus, dėl tolimesnės asociacijos veiklos, kaip vyks mūsų darbas šiandien ir kaip jis vyks po mėnesio, po ketvirčio, po metų.“
Ką tau reiškia savanorystė?
“Savanorystė – tai veikla kurią tu darai savo noru, neatlygintinai. Pats pasirenki kokioje srityje nori savanoriauti: sportas, renginiai, vaikų vasaros stovyklos, skrajučių dalinimas, pagalbos linijos. Ir tai darai nuoširdžiai, iš širdies. Man savanorystė yra darbas, kurį tu dirbi neatlygintinai ir nuoširdžiai. Didžiausias atlygis man yra žmonių šypsenos, padėkos žodžiai, tai mane labiausiai skatina veikti ir nesustoti.“

Kokių įgūdžių ir kokios patirties įgijai savanoriaudama?
“Dirbdama “Spindulio“ komandoje, išmokau išklausyti kitų žmonių nuomonę bei pastebėjimus. Pasirodo, kad tai daryti labai paprasta. Iš pradžių buvo sunku, nes esu labai kalbi, impulsyvi ir emocinga, bet prabėgus keliems mėnesiams supratau, kad išklausyti ir įsiklausyti yra du skirtingi dalykai, bet labai svarbūs ir tarpusavyje susiję. Kartais mes išklausome, bet neišgirstame, dėl to ir kyla nesusipratimai ir nesutarimai. Tad šiuos dalykus reikia skirti. Darbas komandoje – nelengvas iššūkis. Pirmieji mėnesiai man buvo labai sunkūs kol “įsivažiavau“ į organizacijos gyvenimą ir supratau, kaip vyksta minčių ir idėjų įgyvendinimas. Galiu pasidžiaugti, jog esu pateikusi ne vieną gerą idėją bei iniciatyvą. Viena iš jų renginys “Graži esi, kalba gimtoji“. Na, pats pavadinimas pasako, kad branginti kalbą svarbu. Be to 2020 metai paskelbti lietuvių kalbos metais. Kaip viskas vyksta? Planuojamas pats renginys ir daugybę smulkių detalių, kas bus atsakingas už vieną ar kitą dalyką bei iki kada tie darbai turi būti atlikti. Galiu pasidžiaugti, jog dirbdama komandoje išmokau planuoti laiką. Labai naudingas dalykas. “
Kas tave šiandien motyvuoja būti savanore?
“Mane motyvuoja pasiekti tikslai ir įgyvendintos veiklos. Po renginio, akcijos ar kažkokios veiklos man patinka matyti besišypsančius žmones, girdėti padėkos žodžius. Didžiausias atlygis man – žmonių šypsenos. Negaliu apsakyti kokie jausmai mane užplūsta įgyvendinus suplanuotas veiklas. Jaučiuosi kaip didvyrė išgelbėjusi kam nors gyvybę. Čia turbūt didelę įtaką daro žingeidumas. Noriu visur dalyvauti ir visiems padėti.“